Vier Tage im Kloster Loccum

Vier Tage im Kloster Loccum

  • Datum 25-04-2025 tot 28-04-2025
  • Bestemming Loccum (Duitsland)
  • Duur 4-daags
  • Groepsgrootte 11
  • Afstanden 5-14 km
  • Prijs € 425,00
  • Gids

    Albert Weemstra

Inclusief

Het vervoer van centrale plaats in Nederland naar klooster Loccum.

Nu boeken
Waar gaan we naartoe?

Een vierdaagse Wandelmaatkloosterwandeling in Duitsland. In mooi heuvelland en met een rijke historie. 'Kloster Loccum' vind je in het Duitse dorp Rehburg Loccum, zo'n 45 kilometer ten westen van Hannover en ongeveer 200 kilometer vanaf Enschede. We zijn dan in de Duitse deelstaat Nedersaksen. Een mooi gebied met aan de westkant de rivier de Wezer en tien kilometer naar het oosten ligt het prachtige Steinhuder Meer. Bij het klooster en in de omgeving kun je prachtige wandelingen maken.

In het jaar 1163 stichtte graaf Wulbrand von Hallermund een cisterciënzer klooster, zo staat het op de website. “Bidden en werken" was het motto van de monniken die vanaf 1163 het klooster van Loccum bewoonden. Rond 1600 werd het luthers. Traditie en moderniteit gaan hand in hand in het klooster van Loccum.

Door de eeuwen heen is het klooster een bijzondere plek gebleven met een spirituele uitstraling. Van maandag tot en met zaterdag komen mensen 's avonds om 18.00 uur samen in de collegiale kerk om de Hora te vieren. Het klooster van Loccum is de zetel van het oudste seminarie voor predikanten in de Evangelisch-Lutherse Kerk van Hannover.

Wat gaan we doen?

Het programma ziet er als volgt uit:

Vrijdag 25 april: We komen ‘s morgens bij elkaar ergens bij een station in Nederland (afhankelijk van de plaats waar de deelnemers vandaan komen). Daar stappen we in een 9 persoonsbusje en een auto. Het vervoer van dit station naar het klooster en de terugreis zijn bij de prijs inbegrepen. 

In de middag komen we aan en nemen we onze intrek in het gastenverblijf. In het pelgrimshuis zijn vijf tweepersoons kamers en maximaal drie extra bedden (slaapbank, stapelbed) tot onze  beschikking. Beddengoed en handdoeken zijn aanwezig. Er zijn twee badkamers en een goed uitgeruste keuken. In het pelgrimshuis zorgen de gasten voor zichzelf en laten ze het huis weer schoon achter. Er zijn dus geen 1 persoons kamers. Daarmee hebben we een eigen huis op het kloosterterrein een zelfs een mooie kleine eigen pelgrimskapel.

Het wordt tijd voor een eerste verkenning van de omgeving, vooral de kloosterkerk is indrukwekkend. Om zes uur naar de Hora, het avondgebed. We hoeven geen maaltijd te maken na het gereis van vandaag, we gaan uit eten. Tijd voor een meditatief slot in onze eigen kapel en  tijd voor een hapje, drankje, praatje.

Zaterdag 26 april: Aan de wandel! We lopen zo vanaf het kloosterterrein het bos in. Prachtig oud loofboombos langs een beekje en bosmeertjes. Dan door landbouwgebied door het dorpje Munchehagen, heuvelland, het bos weer in. Met daarvoor en daarna tijd voor ontspanning, Avondgebed, eten maken en samen eten.

Zondag 27 april: Na het ontbijt en koffie naar de Gottesdienst in de prachtige kloosterkerk. ´s Middags wandelen we bij het Steinhuder Meer

Maandag 28 april: Een mooie korte vroege morgenwandeling, afscheid van het klooster en terugreis naar huis. Alles in overleg en afhankelijk van het weer en de tijd en wat zich verder aandient.

Bij wie zijn we te gast?

Er wonen geen broeders of zusters meer in het klooster. Nu is er een stichting die het klooster als spirituele ruimte gaande houdt. Voor ons als Wandelmaatwandelaars is het goed om te weten: iedere avond om 6 uur is er het avondgebed en op zondag een Evangelische Gottesdienst. Daaromheen vlechten we onze wandelingen. Wij ‘wonen’ even in ons eigen Pilgerhuis. We zorgen zelf voor de maaltijden, naar maar we gaan op vrijdag naar een goed restaurant in de buurt. Koken doen we samen en in overleg. Vegetarisch voor wie dat wenst en rekening houdend met een eventueel dieet.

Goed om te weten

De kloosterwandeling  “Vier Tage im Kloster Loccum” doen we dit jaar voor de tweede keer, na hele goede ervaringen vorig jaar.

Niet inbegrepen
Terug naar homepage